Vincas Grybas

Published by saulius on

Spalio 3 dieną gimė vienas žymiausių XX a. pirmos pusės lietuvių monumentaliosios skulptūros kūrėjas Vincas Grybas. Būsimasis skulptorius pradžios mokslus baigė mūsų mokykloje. 1960 metais mokyklai suteiktas skulptoriaus Vinco Grybo vardas. Skulptoriaus Vinco Grybo 131-ąsias gimimo metines mūsų gimnazijos bendruomenė pradėjo švęsti anksčiau nei tikroji gimimo data. Vyko mūsų gimnazijos bendruomenės pėsčiųjų žygis į Vinco Grybo tėviškę, Pelenių kaimą. Aplankėme skulptoriaus tėvų kapus, uždegėme žvakutę, dieną praleidome prisimindami jo vaikystę, jaunystę. Šią savaitę savo veiklas skirsime skulptoriaus atminimui: dailės ir technologijų pamokų metu mokiniai savo darbuose įprasmins skulptoriaus kūrybą, klasės valandėles bus skirtos kūrėjo atminimui, mokiniai lankysis mokyklos istorijos centre, kur išsamiau susipažins su menininko darbais, kūryba.

Categories: Naujienos