Vinco Grybo 130-osios gimimo metinės

Published by saulius on

Skulptoriaus Vinco Grybo 130-ąsias gimimo metines mūsų gimnazijos bendruomenė pradėjo švęsti anksčiau nei tikroji gimimo data. Vyko mūsų gimnazijos bendruomenės  pėsčiųjų žygis į Vinco Grybo tėviškę, Pelenių kaimą. Aplankėme skulptoriaus tėvų kapus, uždegėme žvakutę, dieną praleidome prisimindami jo vaikystę, jaunystę, sprendėme kryžiažodį, kuris sudarytas remiantis skulptoriaus gyvenimu ir kūryba.

Dailės ir technologijų pamokų metu mokiniai savo darbuose įprasmino skulptoriaus kūrybą , dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse Zyplių dvare, vyko klasės valandėles, skirtos skulptoriaus atminimui, mokiniai lankėsi Mokyklos istorijos centre, kur išsamiau susipažino su skulptoriaus darbais, kūryba, 5 klasės mokiniai lankėsi Jurbarke skulptoriaus memorialiniame muziejuje, jo žūties vietoje uždegė žvakeles – tragiško likimo skulptorius buvo sušaudytas ir palaidotas masinėje kapavietėje; gimnazijos bibliotekoje eksponuojama spaudinių paroda ,,Skulptoriaus Vinco Grybo gyvenimas ir kūryba“.

Zyplių dvaro arklidžių galerijoje 2g klasės mokiniai dalyvavo skulptoriaus Vinco Grybo 130-ųjų gimimo metinių minėjime ir mūsų gimnazijos mokinių sukurtų darbų parodos atidaryme.

Categories: Naujienos