Netradicinė pamoka Gelgaudiškio dvare

Published by saulius on

Gegužės 30 d. į netradicinę pamoką Gelgaudiškio dvare susirinko Lukšių Vinco Grybo trečiokai gimnazistai. Gelgaudiškiečiai, besimokantys  Lukšių Vinco Grybo gimnazijos skyriuje Gelgaudiškyje, pakvietė į svečius lukšiečius į baigiamąją ir apibendrinamąją pamoką ,,Dvaras lietuvių literatūroje“. Kadangi dabar dvarai atlieka kultūrinę – pažintinę funkciją, tad labai įdomu sužinoti, kaip jie buvo vertinti anksčiau, kaip juos vaizdavo skirtingų epochų rašytojai ir poetai.

Iš pradžių apžiūrėję Gelgaudiškio dvarą, pasiklausę legendų ir istorijų, galiausiai visi susėdo rūmų Baltojoje salėje prie staliukų su saldumynais, kava, arbata. Tuo iš anksto pasirūpino Gelgaudiškio gimnazistai: jie ir staliukus sustatė, ir saldumynus paruošė, ir renginį suplanavo. Čia ir rimtai, ir įdomiai buvo apibendrinta dvaro tema lietuvių literatūroje, pakartota K.Donelaičio, A.Mickevičiaus kūryba, išsiaiškinta, kodėl susiformavo dvejopas požiūris į dvarą.  Atvykę lukšiečiai moksleiviai jau iš anksto buvo pasiruošę pranešimus iš Šatrijos Raganos kūrybos. Pertraukėlėse aidėjo gyva muzika, nes prie fortepijono prisėdo ir gimnazistės, lankančios muzikos mokyklą. Galiausiai visi išsprendė linksmą testą. Užsiėmimas išsitęsė į tris pamokas, bet neprailgo, nes neįprastai, šventiškai visus nuteikė dvaro aplinka, girdėtos istorijos, naujas požiūris į literatūrą.

Netradicinę pamoką ,,Dvaras lietuvių literatūroje“ organizavo lietuvių kalbos mokytojos Violeta Adomaitienė, Danutė Aniulienė, gelgaudiškiečių klasės auklėtoja Romutė Dabašinskienė.  Vis dėlto labiausiai reikia padėkoti Gelgaudiškio kultūros centro direktorei Dianai Šležienei ir Gelgaudiškio dvaro administratorei Nijolei Urbanavičienei, kurios visada geranoriškai padeda įgyvendinti sumanymus, priima sutvarkytose rūmų erdvėse gausų būrį mokinių.

                                Lietuvių kalbos mokytoja Danutė Aniulienė

Categories: Naujienos