Tadeusz Słobodzianek „MŪSŲ KLASĖ“

Paskelbė saulius

Spektaklis pastatytas Vilniaus akademiniame dramos teatre pagal lenkų dramaturgo Tadeuszo Slobodzianeko parašytą pjesę . Istorija paremta tikrais įvykiais, kai viename Lenkijos kaimelyje žydus kluone sudegino jų kaimynai ir buvę bendraklasiai. Spektaklyje paliečiamos itin skaudžios XX amžiaus sovietų ir vokiečių okupacijos, holokausto temos.

Taip, tema „neskani“ , bet mūsų visuomenei labai reikalinga. „Tiek dvasine, tiek politine prasme reikalinga, – teigia garsus režisierius Gytis Padegimas. – Džiaugiuosi, kad Nacionalinis dramos teatras tęsia visuomeniškai svarbių ir svarių spektaklių tradiciją. „Mūsų klasė“ turėtų išprovokuoti aštrią diskusiją, nes holokausto, budelio ir aukos tema yra pakankamai gili ir svari, tačiau pas mus dar pakankamai nenagrinėta. Diskusijose priartėsime ir prie istorinės teisybės, savivokos, kas gi įvyko, o tai mums padės eiti toliau į priekį.“

Pirmadienį , po sekmadienį pamatyto spektaklio, gimnazijos mokytojai dalijosmi mintimis ir įspūdžiais.

Mokytoja Stasė Burkšaitienė kalba:„Šiame spektaklyje originaliai ir netikėtai pateikta holokausto tema. Ji sukrečia ir jaudina.“

Mokytoja Sonata Kurienė : „Tie išgyvenimai, kuriuos patyriau nuo pat pirmųjų spektaklio scenų, manęs dar nepaleidžia“.

Mokytoja Violeta Adomaitienė mąsto:„Jedvabnės tragedijos pagrindu sukurta lenkų dramaturgo Tadeuszo Słobodzianeko pjesė „Mūsų klasė“ tikrai nepalieka abejingų. Žavi Yanos Ross režisūriniai sprendimai – visi aktoriai visą spektaklį scenoje, aktoriai atlieka ne vieną rolę, iškalbinga šaukštų metafora. Stengtasi atskleisti ne tik holokausto tragedijos siaubą, bet ir gilinamasi į žmogaus psichologiją – kodėl klasės draugai nueina skirtingais keliais: vieni tampa žudikais, kiti kankiniais. Atskleisti 20a. istorijos vingiai ir kaip žmogus išverčia kailį pasikeitus politinei situacijai. Žinoma, didžiausias dėmesys spektaklyje kreipiamas į žydų tragediją, bet pagrindinė problema – humanizmo. Humanizmo stygiaus ir humanizmo teigimo. Spektaklio potekstė – ką daryti, kad žmogus XX amžiuje (ir XXIa.) netaptų žvėrimi. “

Gimnazijos informacija

Kategorijos: Naujienos