Europos kalbų diena

Published by saulius on

Rugsėjo 26 dieną švenčiama Europos kalbų diena. Šios šventės metu Europos valstybėse organizuojami įvairūs renginiai, siekiama skatinti kalbų mokymosi įvairovę, ugdyti pagarbą visoms Europos – ypač regionų ir tautinių mažumų – kalboms.

Kada pradėta minėti ši diena?
Pirmą kartą švęsta 2001 metais.

Kodėl minima ši diena?
Pagrindiniai šios šventės tikslai: papasakoti žmonėms apie kalbų mokymosi svarbą ir išskirti kalbas, kurių mokėjimas didintų daugiakalbystę ir tarpkultūrinį supratimą; skatinti, stiprinti ir išsaugoti turtingą Europos lingvistinę ir kultūrinę įvairovę; stiprinti kalbų mokymosi visą gyvenimą programas mokyklose ir už jos ribų studijų ar profesinėms reikmėms, mobilumo, malonumo ar mainų tikslais. Kodėl mokiniams reikia apie tai žinoti? Spartėjant globalizacijai, nuolatos vyksta žmonių migravimas po skirtingas šalis, tad svetimos kalbos mokėjimas tampa privalumu. Kalbos atveria duris ir suteikia naujų asmeninio ir profesinio tobulėjimo bei ekonominės plėtros galimybių. Daugiakalbystė įvairiose mūsų visuomenės srityse darosi vis paklausesnė. Europos piliečiai tampa vis mobilesni, tad dažnai dalį gyvenimo praleidžia toli nuo savo gimtosios šalies. Gebėjimas suprasti įvairias kalbas ir būti suprastam yra kasdienio gyvenimo būtinybė. Maždaug pusė visų Europos gyventojų gali kalbėti kuria nors iš užsienio kalbų. Europos kalbų dieną siekiama parodyti, kaip kalbų mokymasis praturtina gyvenimą, suteikia naujų idėjų.

Kaip šią dieną minėjo mūsų gimnazija?
Kiekvienais metais minėdami šią dieną gimnazijos užsienio kalbų mokytojai suvienija jėgas ir į veiklą įtraukia mokinius. Šiais mokslo metais įdomią ir naudingą informaciją apie pasaulio kalbas, kalbų šeimas, kalbų mokymosi motyvaciją galima buvo perskaityti stende antrajame gimnazijos aukšte. Koridoriai pasipuošė Europos šalių vėliavėlėmis. Visose tą dieną vykusiose užsienio kalbų pamokose mokiniai dalyvavo viktorinose (mokiniai teigė, kad buvo naudinga ir įdomi medžiaga). Pradinių klasių mokiniai, ir ne tik, ilgųjų pertraukų metu renginių salėje linksmai žiūrėjo populiariarųjį serialą „Maša ir lokys“.

Kaip vertiname šią dieną gimnazijoje?
Kas norėjo ir domėjosi užsienio kalbų įvairove, tikrai papildė savo žinių bagažą.

Gimnazijos informacija

Categories: Naujienos