Lukšių Vinco Grybo gimnazija

Gimnazijos emblemaA. Tatarės g. 37, Lukšiai, Šakių rajono savivaldybė
Tel.: 8-345-44285
Pašto kodas: 71180
luksiugimnazija@yahoo.com
http://facebook.com/vgrybo

Lapkričio 16d. gimnazijoje vyko Šakių rajono mokyklų 10-11 klasių mokinių viešojo kalbėjimo konkursas, kuriame dalyvavo  mokiniai iš Šakių „Žiburio“, Griškabūdžio, Gelgaudiškio ir Lukšių Vinco Grybo gimnazijų. Septyni dalyviai paruošė 5 min. trukmės pranešimus, kurių tema - „Jei aš valdyčiau Pasaulį“ („If I ruled the world“). Konkurso dalyvių pasirodymai buvo vertinami už kalbėjimo laisvumą, improvizaciją, taisyklingumą, temos atkleidimą ir sąsajas su asmenine patirtimi.

Šis viešojo kalbėjimo konkursas suteikė mokiniams ne tik galimybę tobulinti viešojo kalbėjimo įgūdžius, bet ir buvo puiki proga pasidalinti savo nuomonėmis ir idėjomis. Pranešėjai paskatino mus susimąstyti apie tokias pasaulines problemas kaip neišgydomos ligos, užterštumas, mokslo stoka neišsivysčiusiose šalyse, moterų teisės, karai. Bet viskas priklauso nuo mūsų - Mahatma Gandhi yra pasakęs: „Jei nori pakeisti Pasaulį, pradėk nuo savęs.“

Sveikiname mūsų gimnazijos IIg klasės mokinę Ievą Naravaitę, kurios pranešimas - vienas iš trijų geriausių.

                                Anglų kalbos mokytoja Irma Martinaitienė

Lukšių gimnazistai spalio pabaigoje svečiavosi Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje, kurioje vyko kūrybos naktis „Šimtmečio takais“. Ši netradicinė naktis buvo skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Tai buvo dalis projekto „Žvilgsnis į Lietuvą- Sūduva“, kurį vykdo Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija. Be mūsų ir šeimininkų, šventėje taip pat dalyvavo svečiai iš Šakių „Varpo“ mokyklos bei Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos.
Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos mokytoja Dalia Zibalienė, suorganizavo puikią ekskursiją po gražiausias Kretingos vietas. Aplankėme seniausią bažnyčią Žemaitijoje - Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčią, grožėjomės grafų Tiškevičių Žiemos sodu.
Po ekskursijos laukė įdomios ir netikėtos veiklos kūrybos naktyje. Galėjome užsiėmimuose ne tik vaidinti, programuoti, mokytis žemaičių bei užsienio kalbų, piešti, gaminti odinius papuošalus, bet ir fotografuoti, sportuoti, šokti ar dalyvauti meno terapijos veikloje. Visų veiklų net neįmanoma aprašyti !
Geriausias įvertinimas- puikūs projekto dalyvių atsiliepimai. Miglė Rimkevičiūtė iš 1ag kl.: ,, Pirmiausia apsilankiau „Mados studijoje”. Ten piešėme savo būsimų rūbų modelius, vėliau galėjome čia pat pasisiūti. Su drauge Liusija taip pat aplankėme užsiėmimą „Pasaulis 3D formatu” .Ten pamatėme begalę gražių 3D vaizdų iš įvairių pasaulio kampelių. Žinoma, labiausiai patiko šokti. Buvo tikrai smagu.Laiką praleidome turiningai. Jeigu šis renginys vyks ir kitais metais, tikrai nepraleisiu jo ir paskatinsiu vykti kitus savo draugus. ”
,,Susipažinau su labai draugiškom, įdomiom ir kūrybingom fotografėm ir jų fotografų būrelio mokytoja. Daug veiklų pamačiau, kai renginyje ėjome fotografuoti judesio ir emocijos“, - įspūdžiais dalijasi 1a g kl. gimnazistė Rugilė Patašiūtė. Šis renginys merginai įstrigo ilgam, nes savo aistra galėjo džiaugtis su bendramintėmis. Rugilė apsikeitė adresais su Kretingos Jurgio Pabrėžos gimnazijos mokytoja ir žada toliau dalyvauti būrelio veiklose.
Diena praėjo įdomiai ir kūrybingai.

Mokytoja Jolita Zokienė

   Lapkričio 11 dieną su klase patraukėme  Trakų link.  Mūsų pirmasis ekskursijos objektas – Trakų salos pilis. Ji atrodo  įspūdingai. Trakų pilyje vaikščiojome po įvairias menes...

   Pasivaikščioję po pilį ėjome į pirmąją edukaciją, kuri vadinosi ,,Viduramžių karyba“. Susipažinome su viduramžių karybos ypatumais, sužinojome, kuo skiriasi kardas nuo kalavijo, kokie būdavo šarvai.

   Antrasis užsiėmimas - ,, Pasivaikščiojimas su Vytautu Didžiuoju“. Kunigaikščio menėje užsiėmimų vadovas pristatė Vytauto Didžiojo asmenybę, pateikė įdomiausių žinių iš istorinių šaltinių. Kiekviena komanda gavo užduotį - surasti Vytauto Didžiojo paveikslus, biustus, medalius bei juos trumpai pristatyti. Kai baigėme darbą, ėjome gaminti medalių su Gediminaičių  stulpais.

   Toliau mūsų laukė išsvajotoji  išvykos dalis -,,Paklaidinimas miške“. Įdėmiai išklausėme vedlio instruktažą. Pradžioje miške jautėmės labai nedrąsiai. Miške žaidėme slėpynių, kūrėme laužą, ieškojome išėjimo.

  Ši išvyka visiems labai patiko, likome sužavėti. Tai ekskursija, kurioje išmokome būti atsakingi ne vien už save, bet ir už savo draugus.

5b klasės mokinės Ema ir Miglė

Lapkričio 7 ir 8 dienomis vyko rajoninės (gimusių  2005 ir jaunesnių mokinių) bendrojo lavinimo mokyklų finalinės kvadrato varžybos. Tarp keturių finalininkų pateko ir abi mūsų komandos. Berniukai ir mergaitės užėmė garbingas trečias vietas.

Berniukų komanda:

 1. Dainius Armonavičius  -  6klasė
 2. Rėjus Augustaitis -  5b klasė
 3. Arnas Bastys  -  5a klasė
 4. Aivaras Gustaitis  - 5a klasė
 5. Kajus Gabrielius Čižauskas – 7 klasė
 6. Justas Janušaitis  -  6 klasė
 7. Aleksas Sinkevičius  -  5b klasė
 8. Kajus Stanaitis -  5a klasė
 9. Denisas Šilinskas  - 5a klasė
 10. Arminas Urbaitis  -   5b klasė

Mergaičių komanda:

 1. Mingailė Antanaitytė - 5a klasė
 2. Ema Baziliauskaitė - 5b klasė
 3. Austėja Grigutytė - 5a klasė
 4. Rusnė Gvildytė - 5b klasė
 5. Urtė Marija Domeikaitė - 5b klasė
 6. Viltė Leveckytė - 5b klasė
 7. Greta Mažeikaitė - 5b klasė
 8. Vaiva Navikauskaitė - 5a klasė
 9. Urtė Vizgirdaitė  - 6 klasė

Sveikiname jaunuosius sportininkus ir jų trenerį Vitą Petkūną.

                                   Gimnazijos informacija