Lukšių Vinco Grybo gimnazija

Gimnazijos emblemaA. Tatarės g. 37, Lukšiai, Šakių rajono savivaldybė
Tel.: 8-345-44285
Pašto kodas: 71180
luksiugimnazija@yahoo.com
http://facebook.com/vgrybo

Esu ta, kuri taip ir padarė. Nuėjau ir esu KASP (krašto apsaugos savanorių pajėgos)!  Visą gruodžio mėnesį dalyvavau baziniuose mokymuose, kurie vyko Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione Alytuje. Karinių mokymų metu mokėmės topografijos, šaudymo padėčių, šaudėme, mokėmės rikiuotės, kasėme apkasus, stiprinome fizinę ir moralinę parengtį. Ar buvo įdomu? Labai. Bet ir sunku…

Svajojau apie  kariuomenę  jau 8 klasėje. Bet tuo laiku dar nesupratau,  kas tai yra ir kaip tai yra stipru ne tik fiziškai, bet emociškai. Kaip reaguoti, kai šaukia ant tavęs, nors jau akyse kaupiasi ašaros ar darai 20 atsispaudimų. Tą minutę ir pikta, ir graudu. Bet tik vėliau supranti,  kas yra tikra disciplina. Žinoma, kai kurie dalykai atrodė nežmoniški, kaip antai: pilna ekipuotės kuprinė, kuri sveria 30 kg, plius amunicinė liemenė, šalmas ir dar ginklas (nerealus jausmas pajusti ginklą, ne tik jį dešimt kartų valyti, bet ir šaudyti iš visų padėčių). Sunku kasti apkasus  įšalusioje  žemėje.  Išbandymas  miegoti miške, kai lauke minusas.  Bet prie visko priprantama,  nes žinai, kad šiandien sunku, bet rytoj bus dar sunkiau...

Didžiuojuosi, kad aš  perėjau  bazinį kario kursą. Tarnausiu trejus metus iki 2021metų. Beje, tarnyba vyksta jau dabar – ir toliau dalyvausiu pratybose ir mokysiuosi.

Sausį  prisiekiau Tėvynei  prie Seimo rūmų Vilniuje.

Visko papasakoti net neįmanoma. Tad siūlau eiti ir kiekvienam  tai išmėginti. Tik nedarykite to dėl pinigų, darykite tai dėl savęs, savo šeimos ir Tėvynės!

 

                                                          Emilija  Kubiliūtė, jaunesnioji eilinė

Sausio 19 – 21 dienomis Lietuvos uostamiestyje vyko Lietuvos moksleivių sąjungos žiemos forumas bei neeilinė Asamblėja. Forumo metu turėjome galimybę susipažinti ne tik su savo bendraamžiais bei mokyklų lyderiais, tačiau ir su kompetetingais lektoriais, istorikais, įvairių profesijų atstovais. Klausėmės aktorės Virginijos Kochanskytės pranešimo apie Vincą Kudirką, jo gyvenimą bei kūrybą. Vėliau dalyvavome mūsų gimnazijai gerai pažįstamo Artūto Šiukštos paskaitoje apie priklausomybes, studijų užsienyję ,,KASTU“ atstovo asmeninį pasakojimą. Kiek vėliau rinkomės į darbo grupes, kuriose nagrinėjome du dokumentus – mokyklos tarybos rekomendacinius nuostatus bei LMS strategiją 2018 – 2022 metams. Darbo grupėse turėjome galimybę redaguoti dokumentus, išreikšti savo nuomonę bei padiskutuoti su bendraamžiais mums rūpimais klausimais. Kitą dieną rinkomės į Asamblėją – oficialiąją forumo dalį. Jo metu balsavome už arba prieš darbo grupėse pateiktus pakeitimus. Po ilgų diskusijų, balsavimo ir skaičiavimo valandų priėmėme abu dokumentus, kurie, tikėkimės, atkeliaus jau greitu metu į visos Lietuvos mokyklas.

Gimnazijos mokinių savivaldos prezidentė Milda Čebanauskaitė

Sausio 24 d. sveikinome mūsų Vilių patekus į 2017 metų Šakių rajono geriausių sportininkų dešimtuką.

Šie metai vėl prasidėjo pergalėmis. Vasario  2 d. Šakių rajono JKSC  vyko Šakių rajono mokyklų mokinių badmintono varžybos. Lukšių Vinco Grybo gimnazijos mokiniai Vilius Bagdanavičius (7a) ir Justas Žukauskas ( 5a) iškovojo  garbingą II vietą.

Vasario 10 - 11 dienomis Tauragės vaikų ir jaunių sporto mokyklos salėje vyko Lietuvos jaunių iki penkiolikos metų  (U15) asmeninis badmintono čempionatas, į kurį atvyko 36 sportininkai iš aštuonių klubų. Vilius atstovavo  Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centrui ir tapo absoliučiu varžybų  čempionu, parvežęs savo kraštui  tris aukso medalius. Vaikinų vienetų varžybose  I vieta. Vaikinų dvejetų  varžybose  ( poroje su tauragiškiu Dovu Geniu) I vieta.  Mišrių dvejetų ( poroje su vilniete Perla Murėnaite) I vieta. Vilių varžyboms ruošė treneris (jo tėtis) Valentinas Bagdanavičius.

Sveikiname čempioną  ir jo trenerį.  Linkime ir toliau siekti puikių rezultatų.

 

                                                                                                      Gimnazijos informacija

Vasario 1 dieną Šakių ,,Žiburio“ gimnazijoj vyko rajoninis Meninio skaitymo konkursas. Jame dalyvavo trys mūsų gimnazijos  mokiniai – Rėjus Martišius, 2g kl., Smiltė Bataitytė, 3g kl., Ignas Buragas, 4g kl. Ignas Buragas (mokytoja S. Burkšaitienė) užėmė antrąją vietą, Rėjus Martišius (mokytoja A. Čebanauskienė) – paskatinamoji dovana. Džiaugiamės puikiais visų mokinių  pasirodymais ir sveikiname  nugalėtojus su gražia pergale.

                                                                      Gimnazijos  informacija