Lukšių Vinco Grybo gimnazija

Gimnazijos emblemaA. Tatarės g. 37, Lukšiai, Šakių rajono savivaldybė
Tel.: 8-345-44285
Pašto kodas: 71180
luksiugimnazija@yahoo.com
http://facebook.com/vgrybo

PROGRAMA

Kovo 19- 23 d.

19 d. - Komandos diena:

 • Radijo laida - veiksmo savaitės atidarymas;
 • Draugystės knygų kūrimo pradžia (ikimokyklinės grupės „Smalsiukai“, priešmokyklinės grupės auklėtiniai, 1-4 klasių mokiniai);
 • Komandinės sporto rungtynės ( 5- 4g klasės).

 

20 d. -  Gerumo diena:

 

 • Draugystės knygų kūrimo tęsinys;
 • Žemės dienos minėjimas. Žemės vėliavos pakėlimas;
 • Gerumo paštas (5 - 4g klasės).

 

21 d. -  Svečio diena:

 • Draugystės knygų kūrimo tęsinys;
 • Akcija Gyvenk su šypsena;
 • 2g klasės mokinių draugystės vizitas pas pradinukus – pokalbiai, žaidimai.

 

22d. - Klasių diena:

 • Draugystės knygų kūrimo tęsinys;
 • Lietuvos skautijos 100- mečio minėjimas;
 • Edukacinių filmų apie draugystę, toleranciją, pagarbą peržiūra ir aptarimas.

 

23 d. - Geros nuotaikos diena:

 • Draugystės knygų pristatymas;
 • Muzikinės pertraukos;
 • Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2018

Kovo 1-2 dieną dalyvavau Europos Sąjungos informacinio tinklo Lietuvoje koordinaciniame susitikime. Dvi labai informatyvios dienos buvo praleistos Kauno ,,Daugirdo“ viešbutyje. Ketvirtadienį apie Europos Sąjungos pokyčius ir ateitį diskutavome su Europos Parlamento informacinio biuro Lietuvoje vadove Daiva Jakaite bei Europos komisijos atstovybės Lietuvoje vadovu Arnoldu Pranckevičiumi. A. Pranckevičius mums pateikė keletą įdomių 2017 m. duomenų: pirma, 2017- 2018 m. bene per visą ES gyvavimo laikotarpį sparčiausiai augo šalių ekonomikos, antra, vidutinė nelygybė ES yra mažesnė nei Amerikoj ar Japonijoj, trečia, nedarbas ES šiuo metu yra sumažėjęs iki 2008 m. lygio. Taip pat klausėme Vytauto Keršansko pranešimo apie melagingas naujienas. Labiausiai įsiminęs jo pasakymas – netikros naujienos yra lyg radiacija, jos mus veikia, nors mes to ir nejaučiame. Penktadienį susitikome su Europos Parlamentaro nariu Petru Auštrevičiumi, kuris plačiai papasakojo apie britų derybas su ES, kurios dėl BREXIT truks iki 2020 metų. Vėliau susiskirstę grupėmis generavome idėjas, kokius renginius galime surengti, norėdami paminėti Europos dieną bei Europos kultūros paveldo metus. Labai džiaugiuosi, jog turėjau galimybę dalyvauti koordinaciniame susitikime: pabendrauti su daug įvairių žymių žmonių, pasisemti patirties ir įkvėpimo.

Deimantė, 3bg

5 – 4g klasių mokiniai, klasių vadovai šiais mokslo metais labai laimingi, nes pamokų tvarkaraštyje ketvirtadieniais visoms šioms klasėms vyksta klasių valandėlės (dėkojame direktorės pavaduotojai ugdymui Alinai Staniulienei).

Kovo 1 dieną visi gausiai susirinkome į renginių salę, nes vyko bendra 5 – 4g klasių valandėlė. Ji mums buvo aktuali, nes gimnazijos mokinių savivaldos prezidentė Milda Čebanauskaitė informatyviai ir vaizdžiai pateikė savivaldos pusės metų veiklos atasakaitą, gimnazijos direktorė Nijolė Šapolienė mokiniams pristatė 2017 metų gimnazijos veiklos ataskaitą.

Šio susibūrimo metu mokiniai labai laukė akcijos „Būk pilietiškas“ komentarų. Direktorė išsakė mokinių mintis, kas juos džiugina gimnazijos gyvenime, kas neramina, atsakė į mokinių klausimus.

Šiandien ir vėl  judame, kuriame, švenčiame, gyvename.

 

                                         Gimnazijos informacija

Vasario 9 – 18 dienomis teko dalyvauti tarptautiniame projekte ,,Cultures hand to hand“ („Kultūros rankomis į rankas“) Turkijoje, Karasu mieste (tarp Stambulo ir Ankaros). Projekte dalyvavo 16 – 50 metų žmonės iš Azerbaidžiano, Vengrijos, Lenkijos, Latvijos, Lietuvos ir Turkijos. Kiekvienai šaliai atstovavo 5 žmonės: 4 dalyviai ir 1 komandos lyderis. Lietuvos komandos lyderis buvo gruzinas, kuris jau 4 metus mokosi lietuvių kalbos ir dabar KTU siekia magistro laipsnio. Visos išvykos tikslas – susipažinti su kitomis kultūromis, jų rankdarbiais, pabandyti juos pasidaryti patiems.

 Lankėmės turkų šeimoje, kur mus vaišino tradiciniais patiekalais, mokė šokių ir paprastų turkiškų žodelių. Ši šeima nuoširdžiai  bendravo su mumis. Naujosios technologijos padeda nepamiršti vieniems kitų - dar ir dabar palaikome ryšius. Aplankėme  2 mokyklas, kur visi mokiniai, mokytojai ir net direktoriai su mumis noriai bendravo. Ten buvome pamokyti, kaip pasigaminti apyrankes, siuvinėti jų tradiciniais raštais. Tik įžengus į mokyklą, pirmasis į akis kritęs dalykas buvo mokytojų apranga: jie visi dėvi vadinamuosius „daktarų chalatus“. Mokytojai patenkinti savo „uniforma“ ir sako, kad ji patogi dėl savo gilių kišenių, išskiria juos iš mokinių ir tikrai padeda pasijausti svarbiais žmonėmis, lyg daktarais.

Mūsų broliukai latviai buvo rusakalbiai, bet aš su jais suradau bendrą kalbą šnekėdama rusų kalba. Kaip vėliau juokavome, mane net priskyrė prie „Rusijos mafijos“. Azerbaidžaniečiai liko nustebę, kad kalbėdama tik pamokose aš taip išmokau šios kalbos.

Priešpaskutinę dieną lankėmės miesto savivaldybėje, ten turėjome susitikimus su valdininkais, kalbėjomės apie jų ir mūsų švietimo sistemą, kultūrinius skirtumus ir pasakojome apie projekto mums suteiktą naudą ir įgytas žinias. Taip pat apie mus reportažą rodė garsiausia Turkijos televizija ir žmonės turėjo galimybę mus išvysti televizoriaus ekranuose. (http://www.merkeztv.com.tr/haber/32477/5-ulkeden-24-ogrenci-sakaryada, http://www.netgaste.com/mobi/erasmus-genclik-projesine-buyuk-ilgi-29905h.htm)  

 Gyvenome viešbutyje (kitapus kelio yra Juodoji jūra), kurio administracija mus priėmė lyg šeimos narius. Kartu su virėju ir jo dukra keliaudavome į kavines, jie dalyvavo mūsų kultūrų vakaruose, ragavo mūsų atsivežtų maisto produktų, šoko tradicinius šokius ir grožėjosi mūsų tautinėmis dainomis. Nors dauguma turkų nemoka anglų kalbos, bet tai mums netrukdė suprasti vienas kitą.

Projektas pakerėjo – žmonės nuoširdūs, paprasti ir draugiški. Atsisveikinant ne vienam nuriedėjo gailesčio ašara, nes per tas 9 dienas tapome lyg šeima. Tikiuosi, kad ir toliau palaikysime ryšius ir vieną dieną vėl susitiksime. Nuoširdžiai AČIŪ noriu tarti mokytojai Ievai Bastienei už pasiūlymą dalyvauti šiame projekte.

Viktorija Pavalkytė, 4bg