Lukšių Vinco Grybo gimnazija

Gimnazijos emblemaA. Tatarės g. 37, Lukšiai, Šakių rajono savivaldybė
Tel.: 8-345-44285
Pašto kodas: 71180
luksiugimnazija@yahoo.com
http://facebook.com/vgrybo

Balandžio 19 - 23 dienomis kaip ir visoje Lietuvoje, taip ir  mūsų gimnazijoje vyko prevencinė savaitė ,,Be patyčių“. Kiekvienais metais stengiamės šią savaitę minėti kuo originaliau, mažiau minėti žodį ,,patyčios“, kuris išties daugumai moksleivių yra taip įsismelkęs į galvą, jog nebeturi jokios galios ir poveikio.

Mūsų gimnazijos antrajame aukšte stende buvo sudėta svarbiausia informacija apie šią  prevencinę savaitę – kodėl ją minime, kodėl turime minėti, koks to tikslas. Kad informacija pasiektų kiekvieną, klausėmės radijo laidos ir veiksmo savaitės programos pristatymo. Mokinių taryba dalino gerumo viruso korteles su pozityvą skleidžiančiais užrašais. Juk nedažnai savo bendraklasiams ar draugams pasakome, kad jo šypsena jam labai tinka, kad mums gera, jog yra tokių žmonių kaip jie, kad būtent jie yra ateitis. Visą savaitę veikė ir gerumo paštas, kuriuo buvo galima siųsti laiškus ne tik visiems gimnazijos mokiniams, bet ir mokytojams, pasakoti, dėl ko mes liūdime, džiaugiamės ar tiesiog kuo norime pasidalinti. Antrokai gimnazistai vykdė jau tradicija tapusią misiją –  ėjo aplankyti mokytojos J. Kasparaitienės auklėtinius ir  antrokus. Su jais bendravo, žaidė, dalijosi mintimis apie mokyklą, draugus, pamokas ir, žinoma, patyčias. Mažieji labai atvirai ir drąsiai išsakė savo nuoskaudas bei džiaugsmus, įvardijo problemas, kurias bandė spręsti kartu. Taip pat pradinių klasių mokiniai kūrė gerumo knygą, dalijosi mintimis bei piešiniais.

                                           Gimazijos mokinių savivaldos prezidentė  Milda  Čebanauskaitė

   Viskas prasidėjo 1970 metais balandžio 22 dieną, kai 20 milijonų amerikiečių susirinko į demonstraciją, skirtą aplinkos apsaugai. Taip gimė Žemės diena. Ši diena paskatino žmones suprasti, kaip svarbu įsijungti į aplinkos problemų sprendimą. Po metų Jungtinės tautos oficialiai įteisino kovo 20 – ąją kaip Pasaulinę Žemės dieną.

   Mes, mokiniai, šią dieną taip pat minėjome. Ryte mus visus  pasitiko Jaunųjų miško bičiulių būrelio „Ąžuoliukas“ nariai. Jie  visus sveikino su Žemės diena ir lygiadieniu. Kiekvienam dovanojo iškirptus iš popieriaus paukštelius ir gerą pavasarinę nuotaiką. Mūsų ausis džiugino parskridusių paukštelių balsai. Jie pranašavo tikrą pavasarį.

  Po dviejų pamokų JMB būrelis „Ąžuoliukas“ visus pakvietė išeiti  prie gimnazijos paradinių durų, kur buvo skaitomos eilės, skirtos Žemės dienai, ir skambant Žemės himnui iškelta Žemės vėliava. Tegul ši vėliava primins, kad žemė - visų namai. Mes turime ją tausoti, saugoti ir nenaikinti. Juk be žemės mes - niekas.

  Per ketvirtą pamoką  septintos klasės gamtininkai kartu su mokytoja B. Miščikiene gimnazijos teritorijoje iškėlė penkiolika inkilų, kuriuos pagamino patys namuose iš savo medienos. Inkilai skirti didžiosioms zylėms, varnėnams, baltosioms kielėms, lipučiams.  Daugiausiai atsiliepė į skelbtą akciją „Namelis paukšteliui“ septintokai ir penktokai. Daugiausiai inkilų pagamino septintos klasės mokiniai. Mažai nuo septintokų atsiliko ir penktokai. Nuoširdžiai sakome ačiū.

 

                                                                   JMB būrelio „Ąžuoliukas“ narė Milena Mačiulaitytė

Geltona, žalia, raudona spalvomis  dar ir šiandieną žvelgia gimnazijos langai, kabinetų durys. Antrame gimnazijos aukšte neskuba išvažiuoti traukinukas, kurį pagamino trečiokai gimnazistai. Tai buvo jų kūrybinis darbas – dovana Lietuvai.

Sausio mėnesį gimnazijos mokinių savivalda paskelbė akcija „Dovana Lietuvai“. Mokiniams buvo siūloma  dalį savo laiko paversti dėkingumu, apkabinimu, geru darbu, gražia emocija.Valstybės atkūrimo šimtmečio sekretoriatas kartu su Lietuvos jaunimo organizacijų taryba inicijavo projektą „Šimtmečio dovanos“. Mūsų aktyviausi gimanzistai pajuto projekto prasmę ir stengėsi kuo daugiau įtraukti savo klasės draugų dalyvauti šioje veikloje.

Kokias dovanas gabena mūsų traukinukas, kurį pavadinome „Dovanos Lietuvai“?

Penktokai aplankė Lukšių ŽŪB, restorano Kuchmistrai, UAB Lukšių tekstiklė, UAB Lukšių pieninė, UAB Uriga  darbuotojus. Jie sveikino dirbančiuosius ir dovanojo jiems tautines juosteles.

Septintokai dalyvavo projekte  ,,Žinutė Lietuvai" ir parašė laiškus ,,Man gera čia gyventi, nes...". Šie laiškai vasario  5 d. buvo perduoti Šakių rajono  Švietimo ir sporto skyriui ir iš ten keliavo į Anykščius, pas projekto iniciatorius, o iš ten buvo išsiųsti atsitiktiniams adresatams Lietuvoje.

Aštuntokai pradinukams „daug figūrų dovanojo“, su kuriomis jų pamokos bus vaizdingesnės.

1ag mokiniai pagamino trispalves želė indeliuose ir  dovanojo pradinukams, policininkams ir šiaip praeiviams  Lukšių gatvėse, aplankė Lukšių seniūnijos darbuotojus.

1bg klasės gimnazistai iškepė saldžių keksiukų, aplankė pirmokus, supažindino juos su Lietuvos himno istorija, mokė giedoti himną.  Dominikas dainavo ir skambino gitara.

Antrokai gimnazistai lankėsi Šakių senelių globos namuose.

Ketvirtokai dalyvavo donorystės akcijoje.

Traukinuko vagonai buvo išpuošti atliktų darbų nuotraukomis, laiškais, mintimis, piešiniais, vėliavėlėmis.

Kovo 11-ąją gimnazija sutiko 5 – 4g klasių eisena Lukšių miestelio gatvėmis. Trispalviai balionai, skambi muzika, šūkiai, vienybės jausmas  suteikė progą pajausti šventės dvasią.

Pradinukai, kurių dovana Lietuvai buvo 100 trispalvių vėliavėlių ir 100 trispalvių paukščių, sustoję  prie Lietuvos vėliavos gimnazijos kieme deklamavo eiles, giedojo Lietuvos himną.

 

                                                                                   Gimnazijos informacija

Kovo 21d. Gelgaudiškio pagrindinėje mokykloje vyko integruotas matematikos, fizikos ir IT renginys 5 – 8 klasių mokiniams ir mokytojams. Mūsų gimnazijos jaunieji matematikai konkurse  laimėjo 1-ąją komandinę vietą. Penktokas Dominikas Laukaitis buvo pirmas. Dar komandoje varžėsi šeštokas Arnoldas  Jančius, septintokas Pijus Bataitis, aštuntokas Faustas Šarkanas.

Kovo 23 d. Šakiuose vyko 5 – 8 klasių mokinių matematikos olimpiada. Penktokas Dominikas Laukaitis  užėmė 3 vietą, o šeštokas Arnoldas Jančius  bei septintokas Pijus Bataitis  iškovojo 1-ąsias vietas.

Sveikiname jaunuosius matematikus ir jų mokytojas - Algimantą  Kazlauskienę, Ritą Kupstaitienę ir Liną Rutkauskienę.

                                                 Gimnazijos informacija