Lukšių Vinco Grybo gimnazija

Gimnazijos emblemaA. Tatarės g. 37, Lukšiai, Šakių rajono savivaldybė
Tel.: 8-345-44285
Pašto kodas: 71180
luksiugimnazija@yahoo.com
http://facebook.com/vgrybo

Gruodžio 2 dieną Klaipėdos universiteto menų fakultete vyko VI moksleivių muzikos olimpiada. Nugalėjusi rajoninėje muzikos olimpiadoje,  mūsų  Lukšių Vinco Grybo gimnazijos 7 klasės mokinė  Kotryna Kuraitė varžėsi savo grupėje tarp 14 geriausių,  muziką mylinčių respublikos moksleivių. Ši olimpiada mums įkvėpė naujų minčių ir idėjų,  motyvacijos kurti bei tobulėti.

                                        Muzikos mokytoja Lina  Bakaitienė

Gruodžio 8 dieną pagaliau atėjo lauktoji „Skaitymų naktis“. Ketvirtokai su trečiokais penktadienio vakarą į gimnaziją rinkosi puikios nuotaikos ir nusiteikę nemiegoti visą naktį. Į „Skaitymų naktį“ buvo pakviesta gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja S. Burkšaitienė, kuri   emocingai mokė vaikus klausytis eilėraščių ir patiems juos skaityti, suprasti bei paversti ypatingais vaizdiniais. Po mielo susitikimo su mokytoja visi pasinėrė į protmūšio labirintus. Čia teko pademonstruoti visas žinias apie perskaitytas knygas. Pirmą vietą dalinosi net trys komandos.  

Po įtemptos veiklos atvyko mamyčių komanda, kuri atvežė vakarienę. Šį kartą ketvirtokai mėgavosi picomis. Akyse švietė didžiulis pasitenkinimas. Ačiū mamytėms už vakarienę. Pasistiprinusių mokinių laukė nauji išbandymai – orientacinės varžybos. ,,Skaitydami" planus vaikai pasklido  po visą gimnaziją. Kaip sakė vaikai, ,,tai buvo beprotiškai smagu ir įdomu“. Suradę visas užuominas ir jau šiek tiek pavargę, visi rinkosi į sporto salę, kur vyko estafečių ir kvadrato varžybos. Naktį žaisti daug įdomiau, be to, smagu tai daryti  suremontuotoje sporto salėje.  

Pailsėti visi susirinko ... į kino seansą. Su spragėsiais rankose žiūrėjo animacinį filmą „Bjaurusis aš 3“.  Kveptelėję kevirtokai su trečiokais ir šoko, ir žaidė, ir piešė ar tiesiog kalbėjosi.  O po to vieni miegojo, kiti žaisdami laukė ryto.  

Buvo be galo puiki „Skaitymų naktis“. Kevirtokai jau svajoja apie pavasarinę „kažkokią naktį“...

                                               Ketvirtos klasės mokytoja Daiva

Gruodžio 7 dieną sveikai gyventi mokėmės visą dieną.  Mokiniai bendravo su Lietuvos blaivybės draugijos „Baltų ainiai“ pirmininku, Klaipėdos miesto savivaldybės narkotikų kontrolės komisijos nariu,  Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės nariu  Artūru Šiukšta.

 Trečių ir ketvirtų  pradinių klasių mokiniai bei pirmokai gimnazistai (kita grupė)  išplėtę akis klausėsi apie kibernetines priklausomybes ir jų žalą sveikatai. Penktokai,  šeštokai, septintokai    išgirdo įtaigius žodžius apie rūkymo pasekmes. Aštuntokai nagrinėjo narkotikų sukeliamas problemas. Trečiokai ir ketvirtokai gimnazistai  kalbėjo apie emocinį stabilumą.

Tą pačią dieną lektorius susitiko ir su mokinių tėveliais tėvų susirinkime,. Visi įdėmiai ir susimąstę klausėsi gerb. lektoriaus patarimų, kaip bendrauti su vaiku, kad užsiaugintum sau paguodą.

Kaip alternatyvą virtualiam, pilnam pagundų ir pavojų  pasauliui A.Šiukšta kvietė susirasti įdomią, naudingą veiklą (sportuoti, lankyti būrelius, savanoriauti, atrasti savo pomėgius) ir formuoti sveikos gyvensenos įpročius.

  Visa gimnazijos  bendruomenė dėkoja Artūrui Šiukštai už bendradarbiavimą. Tikimės, kad  paskaitos privertė  mokinius susimąstyti ir realistiškai pasižiūrėti į problemas bei suvokti, ką  sukelia įvairios, bet  vis labiau plintančios priklausomybės.

 Gimnazijos informacija

Gimnazijos mokinių savivalda  pareigingai vykdo savo  įsipareigojimus. Vienas iš jų -   5- 8 ir 1g – 4g klasių mokinių mėnesio LYDERIO  rinkimai. Šių mokslo metų rugsėjo – lapkričio LYDERĖS -  Kotryna Kuraitė (7 klasė ) ir Deimantė Bakaitytė (3bg klasė).

Sveikiname LYDERES!

 

                                                         Gimnazijos informacija